Přístavba křídla ke stávajícímu objektu Poliklinika Vysočany, PRAHA

2022  ·  Zdravotnictví

Vysočanská poliklinika prošla v posledních letech několika fázemi modernizace, zatím tou nejvýraznější byla v roce 2019 nástavba dvou podlaží, do kterých projektant situoval porodnici, zubní ordinace, reprodukční kliniku a zázemí energetiky objektu. Po třech letech se do nemocnice stavaři znovu vrátili, tentokrát však postaví zcela nový pavilon „I“.

CENA (BEZ DPH)

Stavební společnost SYNER, která je podepsaná i pod dřívější nadstavbou, nyní ve vnitrobloku zbuduje osmipodlažní objekt, přičemž dvě podzemní patra budou sloužit jako technologické zázemí, garáže a nájemní prostory, v nadzemí vyroste domov pro seniory. Celkem nové sociální zařízení nabídne 141 dvojlůžkových pokojů, hotové mají být na podzim roku 2024.

Poliklinika, jež je díky své poloze velice dobře dopravně přístupná nejen veřejnou dopravou, rozšířením o sociální lůžka cílí na klienty, kteří potřebují každodenní péči. Pro ně v přízemí přibydou i specializované ambulance lékařů.

Z venkovního pohledu bude nový pavilon navazovat na budovu staré polikliniky. Ve vnitřním atriu upoutá ustupující fasáda z důvodů zajištění prosvětlenosti dvou naproti stojících objektů. Architektonickou zajímavostí budou prostorné terasy.

 

  • objednavatel
    Budějovická DELTA s.r.o.
  • DOBA PLNĚNÍ
    08/2022 - 07/2024
  • LOKALITA
    Praha