NEJENOM NOVÝ KABÁT ZÍSKALA STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA JAROV

Velkou modernizaci má za sebou SOŠ stavební a zahradnická a SOŠ logistických služeb v Praze v Učňovské ulici. Zastaralý a již nevyhovující objekt prošel během dvou let rozsáhlou a náročnou rekonstrukcí. Vedle zvýšení kapacit učeben a zkvalitnění provozních prostor se díky nejnovějším technologiím stala škola po dokončení energeticky téměř soběstačná. Nové vzdělávací zařízení poskytne žákům nadstandardní zázemí pro výuku i společná setkávání. Zhotovitelem je stavební společnost SYNER.

více   
]
7.12. 2023

V SOUTĚŽI STAVBA ROKU 2023 BODOVALO I KOMPETENČNÍ CENTRUM

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví koncem minulého týdne rozdala prestižní tituly a ceny v již 31. ročníku soutěžní přehlídky Stavby roku 2023.

více   
]
28.11. 2023

Na stavbě Kampusu Univerzity Karlovy v Hradci pomůže unikátní jeřáb z Dortmundu

Po dokončení sem přesídlí podstatná část provozů Farmaceutické fakulty a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Od letošního srpna v blízkosti brány Fakultní nemocnice v Hradci Králové odstartovala stavba Mephared 2, univerzitního kampusu, pro jehož vybudování bude využit také unikátní jeřáb z Dortmundu. Jde o jednu z největších staveb nejen v našem kraji, ale i v rámci celého Česka.

více   
]
22.11. 2023

Břeclav opravuje Domov seniorů

V Břeclavi začala rekonstrukce lůžkové části Domova seniorů. Do modernizace pavilonu A město investuje 116 milionů korun bez DPH. Po jejím skončení bude mít Domov seniorů komfortnější zázemí pro zhruba stovku klientů, přibude evakuační výtah a elektronická požární ochrana.

více   
]
1.11. 2023

Od požáru Průmyslového paláce uplyne 15 let, jeho obnova začala loni

Průmyslový palác tvoří od roku 1891 dominantu pražského Výstaviště v Bubenči, od roku 2008 ale jeho západní křídlo bylo jen plátěné provizorium a architektonická památka tak ztratila svou majestátní symetrii. Večer 16. října 2008 totiž začalo v jednom z výstavních stánků kvůli zapnutému elektrickému vařiči hořet a oheň se rychle rozšířil. Hasičům se přes obětavé nasazení již jen podařilo zachránit před zničením střední a východní část paláce. Nyní se památka dočká po více než 15 letech obnovení, letos v srpnu dělníci začali vztyčovat novou ocelovou konstrukci dostavovaného křídla. Základní skelet budovy má být hotov do konce letošního roku.

více   
]
16.10. 2023

Nejmodernější bioplynová stanice v ČR se chystá do ostrého provozu

Již na konci listopadu letošního roku by do skutečně ostrého provozu měla přejít nejmodernější bioplynová stanice v Mladé Boleslavi. Investorem projektu je společnost COMPAG MLADÁ BOLESLAV z rakouské skupiny BRANTNER green solutions, dodavatelem bioplynky byla společnost SYNER.

více   
]
4.10. 2023