15.5. 2014     Praha

Zrekonstruované Obchodní centrum Lužiny nabídne sedmdesát obchodů

Nejnovější nákupní centrum OC Lužiny bylo slavnostně otevřeno ve čtvrtek 15.5.t.r. v pražských Stodůlkách. Mezi značkami mají zastoupení prodejce elektroniky Euronics, drogistického zboží DM Drogerie, lékárna Lužiny, výrobce kuchyňského vybavení Tescoma a mnoho dalších, nechybí různé restaurace, knihkupectví a ordinace praktických lékařů.

Hlavním nájemcem je řetězec Billa. Lákadlem a výhodou je výborná dostupnost, protože centrum se nachází přímo naproti stanici metra. Developerem a investorem nákupního centra v hodnotě téměř půl miliardy korun je společnost OC Lužiny s.r.o., dodavatelsky celou stavbu zajišťovala firma SYNER, s.r.o.

Investor je o lukrativnosti lokality přesvědčen. Nechal si zpracovat průzkum, podle kterého zde denně projde téměř 18 tisíc lidí, což je více než 6,5 milionu ročně. O nevídaném zájmu svědčil první otevírací den, kdy se venku před budovou tísnily stovky netrpělivých nakupujících. Pásku od nového centra přestřihli starosta Prahy 13 David Vodrážka, herečka Alice Bendová a ředitel centra Tomáš Oplíštil.

Do budovy mohou zákazníci vstupovat 2 vchody, první je vybudován přímo u východu z metra v 1. nadzemním podlaží, druhý je umístěn na opačné straně ve 2. nadzemním podlaží. Centrum se nachází ve své první etapě zprovoznění, další část prodejen se otevře na podzim. Investor zároveň nabízí k pronájmu i kancelářské prostory. Výstavba v pražských Stodůlkách trvala od února 2013. Původní dům služeb z počátku 90. let minulého století stavbaři přeměnili v moderní třípodlažní centrum s širokým výběrem obchodů a služeb na prodejní ploše téměř 16 000 m2.