14.1. 2019     Teplice

Zimní hala v Teplicích za 230 milionů je hotova

Výstavba nového zimního stadionu v Teplicích je prakticky u konce. Stavba za 230 milionů korun, kterou město hradilo plně ze svého rozpočtu, je hotová a už se čeká jen na kolaudační řízení. První bruslaři by podle odhadů mohli na ledovou plochu vyjet v polovině února.

„Stavba je v podstatě hotová. Nyní se testují chladicí systémy a zbývá dodělat drobnosti. Závěrečná kontrolní prohlídka je svolána na 22. ledna. Pokud poté dodavatel předloží kompletní doklady ke kolaudačnímu řízení, měl by stavební úřad vydat kolaudační souhlas. Pak může být stadion otevřen veřejnosti,“ uvedl primátor Teplic Hynek Hanza (ODS).

Kdy dojde k oficiálnímu zahájení provozu, zatím není jasné. „To se odvíjí od úspěšné kolaudace. Slavnostní otevření ale určitě budeme připravovat ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje (ČSLH) a také s nově vznikajícím hokejovým klubem,“ nastínil Hanza.

Dobrou zprávou pro Tepličany je i to, že nedojde-li k neočekávaným událostem, měla by stavba skutečně vyjít maximálně na 230 milionů korun, jak bylo předem plánováno. „Nyní se s navýšením nákladů nepočítá, spíše naopak. Momentálně šetříme oproti projektu zhruba 2,5 milionu,“ sdělil primátor.

Tribuny pro 500 diváků

Zimní stadion pojmenovaný Zimák, který staví společnost SYNER, bude mít plochu o rozměrech 56 x 26 metrů a bude tak splňovat kritéria pro většinu hokejových soutěží dle parametrů ČSLH. Tribuny pojmou téměř 500 sedících diváků a pro sportovce bude připraveno 10 šaten s kapacitou 22 míst. „K dispozici bude i šatna s kapacitou přibližně čtyřiceti míst pro veřejné bruslení,“ řekl Hanza.

Součástí stavby je rovněž i ubytovna s třiceti lůžky, kterou mohou sportovci využít například při soustředění. „Venku bude pro stadion a sportovní halu v součtu 198 parkovacích míst pro osobní automobily a 4 stání pro autobusy,“ doplnil primátor Teplic.

Stavba roste v těsné blízkosti sportovní haly Na Stínadlech od října roku 2017. Teplice byly v posledních letech bez ledové plochy, původní zimní stadion z roku 1976, který stál z druhé strany fotbalového stadionu a dlouhé roky chátral, byl zbourán v roce 2016. Na jeho místě loni v prosinci vyrostl Kaufland.

Zdroj: MF Dnes - Severní Čechy