23.10. 2018     Brno

Wellness na brněnském městském plaveckém stadionu postaví Syner

Nový wellness na městském plaveckém stadionu za Lužánkami v Brně postaví firma Syner za 32 milionů korun.

Rada města Brna schválila výběr stavební firmy, stejně jako zvýšení nákladů na vybudování wellness z původně plánovaných 19 milionů na konečnou cenu 32 milionů korun.

"Zvýšení ceny ovlivnilo zahrnutí rekonstrukce terasy u ulice Sportovní do této zakázky. V současné době je terasa velmi nevzhledná a jde o pohledovou stranu celého stadionu," uvedl první náměstek primátora Petr Hladík (KDU-ČSL).

Wellness vznikne pod tribunou plaveckého stadionu. Návštěvníci budou mít k dispozici dvě parní kabiny, bio saunu, finskou saunu, zážitkové sprchy, ochlazovací vědro a whirlpool. Na západní terase bude umístěn ochlazovací bazének s odpočívárnou.

Syner začne s pracemi už v listopadu, wellness by měl být hotový přibližně do května příštího roku.

Příští rok chce město u padesátimetrového bazénu vybudovat i bazén o poloviční délce zhruba za 60 milionů korun, aby se tam mohly pořádat závody. V plánu má i akvapark za půl miliardy, který by měl navázat na padesátimetrový bazén. V Brně je jediný akvapark v Kohoutovicích, který ale kapacitou nepokryje poptávku.

V Lužánkách by měl být v budoucnu prostor pro mnoho sportů. Město tam plánuje výstavbu fotbalového stadionu v místě starého, který je od počátku tisíciletí prázdný a chátrá. Za pomoci soukromého investora by tam měla vzniknout i hokejová hala pro klub Kometa Brno.

Zdroj: https://www.archiweb.cz/n/domaci/wellness-na-brnenskem-mestskem-plaveckem-stadionu-postavi-syner