20.2. 2024     Liberec

V anketě TOP Zaměstnavatelé obsadil SYNER 6. místo. V kategorii stavebnictví v žebříčku předběhl i mezinárodní giganty

Studie TOP Zaměstnavatelé 2024 je projektem Asociace studentů a absolventů, který každoročně probíhá napříč tuzemskými vysokými a středními školami. Smyslem projektu je poskytnout údaje celému studentskému světu, kdo jsou nejlepší zaměstnavatelé a kde by se případní budoucí absolventi měli ucházet o práci. Data firmám mimo jiné naznačují, jak se stát preferovaným zaměstnavatelem.

Sběr dat probíhá formou on-line dotazníku připraveném výzkumnou agenturou, která využívá k sestavení otázek zkušenosti sociologů i know-how z předchozích ročníků.

Pořadí společností jednotlivých kategorií je stanoveno dle výsledků dotazníků. Každý rok probíhá revize otázek v průzkumu, reflektuje trendy v oblasti zaměstnávání studentů a absolventů vysokých škol.

V kategorii stavebnictví se v první desítce SYNER objevuje poněkolikáté. Například v roce 2022 obsadil desáté místo, loni se dokonce posunul o dva stupínky výš. Letošní 13. ročník byl však pro libereckou stavební společnost zatím vůbec nejúspěšnější, když jej respondenti posunuli opět vpřed a to na 6. místo. SYNER tak dosáhl v průzkumu historicky nejlepšího výsledku, když v žebříčku přeskočil i mezinárodní konkurenty, jakými jsou například španělská OHLA ŽS nebo dokonce největší německou stavební společnost Hochtief. Ukazuje se tak, že studenti vnímají české stavebnictví jako velice kvalitní a na vysoké úrovni.

Foto: archiv SYNER, s.r.o.