3.10. 2017     PRAHA

SYNER staví pro Bestsport multifunkční komplex

Společnost Bestsport, která vlastní a provozuje O2 arenu, podepsala se stavebními společnostmi Metrostav a SYNER smlouvu na dostavbu multifunkčního komplexu, označovaného také jako tzv. malá arena.

Prostor přiléhá na  budovu O2 areny z její jižní strany a rozkládá se na 4 podlažích s celkovou plochou téměř 50 tisíc m2. Po dostavbě tohoto multifunkčního centra bude k dispozici 24 sálů různých pro pořádání  mezinárodních kongresů a  korporátních akcí. Největší sál s kapacitou až 4,5 tisíc osob lze využít k  pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání.  Pro společnost SYNER je to unikátní příležitost znovu dokázat, že má bohaté zkušenosti v realizaci velkých projektů.

Tzv. „malá arena“ byla postavena ve stejné době jako O2arena, tedy v letech 2003 až 2004. Tehdejším záměrem bylo vedle O2 areny disponovat i hokejovou tréninkovou plochou, včetně dalších ploch sportovního a komerčního využití. Už v době výstavby se ale dokončení malé areny zastavilo a prostor je v podobě hrubé stavby dosud zakonzervován.