22.12. 2018     Teplice

Stavba teplického Zimáku jde do finiše. Už vznikl i hokejový klub

V lázeňských Teplicích se úroveň místního hokejového klubu nikdy ani nepřiblížila tomu fotbalovému, obliba českého národního sportu je ale pod Doubravkou vysoká.

Spousta fanoušků jezdí na extraligu do Litvínova, ve městě je také hodně „hobíků“, kteří však dlouhých osm let hledají ledové plochy v širokém okolí. A rekreační bruslařů berou zavděk maličkým kluzištěm u obchodního domu Olympie, které je v posledních letech v provozu od listopadu do února.

Zimní stadion, někdejší chlouba Tepličanů, byl totiž naposledy pro veřejnost otevřený na konci roku 2010. Postupem času byl zbourán, nyní se ale dokončuje stavba nového zimáku, který dokonce bude psán s velkým „Z“.

Zimák, tak zní název nového teplického ledního stánku, který začala v říjnu 2017 stavět liberecká firma Syner. Poprvé by se na něm mělo bruslit v únoru, jeho kapacita bude 450 sedících a přibližně 300 stojících diváků. Je propojený se sousedící Sportovní halou, což má značné ekonomické výhody. „Nyní se už finišuje, spustíme chladící zařízení, dělají se dokončovací práce. Datum zahájení provozu je ale ve hvězdách, můžou nastat různé komplikace. Máme ale v plánu slavnostní otevření s hokejovou exhibicí, na kterou chceme pozvat zajímavá jména,“ říká ředitel Sportovní haly Jan Kerner.

Na Zimáku bude prý pořádná kosa, maminky, které se přijdou podívat na své sportující ratolesti, se ale můžou ohřát v proskleném „mama boxu“, jak zní originální název „domečku“ pro promrzlé rodiče. „A tatínkové se můžou postavit na ochoz nad ledem. Je vysoko a téměř na úrovni mantinelu, bude z něj parádně vidět,“ tvrdí Kerner.

Po Teplicích už řadu měsíců kolují fámy o velikosti ledové plochy. „Velikost hřiště je jeden obrovský mýtus. Půlka občanů Teplic uvěřila, že hřiště je malé, že se na něm nedají hrát oficiální soutěže. Není to tak, hřiště má 56x26 metrů, což je minimální rozměr IIHF, má i certifikaci našeho svazu,“ ubezpečuje Kerner. V Teplicích se ale bude moct hrát pouze třetí nejvyšší soutěž dospělých, kapacita hlediště je totiž pro vyšší soutěže nedostatečná.

„Stadion samotný není dominantní, podle vize jeho architekta Petr Sedláčka mají pestrost Zimáku dodávat hlavně sportovci na ledové ploše. Máme tři hlavní skupiny uživatelů: veřejnost, hobíky a hokejový klub. Ten už byl založený, v současné době probíhají jeho jednání s městem. Jeho základem ale budou děti,“ informuje Kerner. Výstavba Zimáku, který bude stejně jako Sportovní hala městský, počítá s rozpočtem 230 miliónů korun.

Zmiňovaný hokejový klub, který byl nedávno založený, bude mít ve znaku psa. S mužstvem dospělých prozatím nepočítá, zaměří se hlavně na výchovu malých hokejistů.

Zdroj: https://teplicky.denik.cz/hokej_region/foto-a-video-stavba-teplickeho-zimaku-jde-do-finise-uz-vznikl-i-hokejovy-klub-20181222.html