9.5. 2020     Praha

Stanici metra Anděl čeká velká oprava

Současně dojde rovněž k revitalizaci zdejšího vstupního vestibulu. Druhý výstup ze stanice prošel opravou před dvěma lety. Zakázku za 248,8 milionu korun získalo sdružení firem Hochtief a Syner.

Oprava včetně uzavření výstupu začne krátce poté, co Dopravní podnik hl. m. Prahy dokončí opravu Nádražní ulice. K tomu má dojít na konci letošního října.

Kromě výměny pohyblivých schodů má vítězné sdružení na Andělu revitalizovat vestibul a podchod. V rámci modernizace vymění dodavatel původní eskalátory, podhledy či osvětlení za nové a zrekonstruuje výstupy do uliční úrovně.

POD PALBOU KRITIKY

Soutěž začala už v listopadu roku 2018. Nové vedení metropole ale tehdy oznámilo, že chce analýzu, zda je nutné eskalátory vůbec měnit. Náměstek primátora Adam Scheinherr se tehdy podivoval nad tím, že DPP nemá analýzu, proč eskalátory vyměnit.

Výstup z metra směrem Na Knížecí bude uzavřen na více než devět měsíců. Podle zveřejněné smlouvy má dodavatel celkem 273 dní na dokončení této stavby. Kvůli dlouhé době uzavírky čelil DPP v jiných případech kritice, firma ale tvrdí, že eskalátory ve stanicích metra nelze rychleji měnit.

Zdroj: Pražský deník