30.3. 2023     Brno

Přední tuzemský výrobce kosmetiky rozšířil své zázemí a kapacity

Česká společnost, která je odborníkem na oblast vývoje a výroby kosmetiky včetně potravinových doplňků v těchto dnech získala nové moderní kancelářské a skladové prostory.

Výstavbu v hodnotě 120 miliónů korun v centrále firmy Essens, která sídlí v malebné jihomoravské metropoli Brno – Líšeň, realizovala během patnácti měsíců společnost SYNER. Kosmetická společnost je na trhu od roku 2011, za tu dobu expandovala do tří světových kontinentů. V Česku pod jejími křídly nalezneme mimojiné národní soutěž krásy Česká Miss. 

„Zaměření investora se promítlo i do našich stavebních prací. Nová budova navazuje na stávající vedlejší objekty a elegantně architektonicky doplňuje celý areál. I když jde o ryze funkční stavbu, architekt celkovou hmotu objektu potlačil jak vizuálně, tak i proporčně díky barevnému a tvarovému řešení,“ uvádí hlavní stavbyvedoucí SYNER Patrik Kostura a doplňuje: „Náročné bylo již samotné založení stavby a to i kvůli omezenému přístupu z okolních pozemků. Zadáním od investora bylo zhotovení ve vysokém standardu vybavení včetně prováděných prací. V podzemní části budovy se nachází skladová část, ale také například televizní a nahrávací studio odhlučněné akustickou pěnou. Objektu dominuje první nadzemní podlaží s reprezentativními vstupními prostory, na které byly kladeny obzvlášť vysoké architektonické nároky.“ Jednalo se o detailní a kvalitní provedení monolitických stěn z pohledového betonu či podlahy z litého teraca, na kterou navazuje konzolové monolitické schodiště s výrazným skleněným zábradlím. Do horního podlaží projektant umístil kancelářské prostory a konferenční místnost. Z té vznikají průhledy do vstupní haly a zároveň do atria se zelení. Maximálně možná plocha střechy objektu byla osázena fotovoltaickými panely.

Foto: archiv SYNER, s.r.o.