6.5. 2022     Praha

Praha 10 opraví školu na Strašnické za 312 milionů

STRAŠNICE Radnice Prahy 10 vybrala firmy, které za 312,8 milionu korun bez DPH opraví nevyužívanou secesní budovu bývalé školy v ulici V Olšinách u stanice metra Strašnická. Tendr vyhrály společnosti OHLA ŽS a SYNER. Původní předpokládaná hodnota zakázky byla 253 milionu korun.

Městská část plánuje v prázdném objektu znovu zřídit základní školu. Vedení Prahy 10 v minulosti zvažovalo, že by do ní mohlo přestěhovat úřad městské části, nakonec však rozhodlo o opravě stávající radnice ve Vršovické ulici.

Na rekonstrukci školy by radnice měla podle dřívějších informací získat dotaci od magistrátu ve výši 80 milionů korun. V opravené budově bude 12 kmenových učeben, družina, čtyři odborné učebny, dvě tělocvičny, pět kabinetů, pět kanceláří, sborovna a jídelna s vlastní kuchyní. Zařízení pojme 360 žáků.

Hlavní město se potýká s nedostatkem míst ve školách a školkách, to se týká zejména okrajových městských částí, ale i těch centrálnějších, jako jsou Praha 5 nebo právě Praha 10.

Radnice desáté městské části dříve uvedla, že bude nutné zpracovat i další projekty rozšíření u škol na Zahradním Městě, ve Vršovicích a v Malešicích. Loni radnice začala stavět novou mateřskou školu v Bajkalské ulici. 

Zdroj: ČTK