20.2. 2023     Praha

Po dvou desetiletích získá specialista na elektromateriál nové zázemí a showroom

Na tuzemském trhu s elektromateriálem se společnost Dabok patřící do skupiny Jakub pohybuje přes dvě dekády a za tuto dobu si vytvořila vynikající podmínky a přední postavení v oblasti elektroinstalačního a elektrotechnického materiálu. Byla tak jen otázka času, kdy bude potřebovat rozšířit a modernizovat své zázemí nebo se rozhodne pro výstavbu zcela nové haly, jako v případě pražské pobočky.

Pro realizaci nové čtyřpodlažní administrativní budovy, kombinující skladové prostory, terminál, kanceláře a showroom si investor vybral stavební společnost SYNER.

Výstavba objektu o podlahové ploše bezmála tisíc čtverečních metrů probíhala v etapách od léta 2021, jejímu vzniku totiž předcházela demolice staré skladové haly a potřeba vyřešit napojení na inženýrské sítě. Během výstavby měl navíc investor požadavek, aby veškerý elektromateriál byl z jeho distribuce, ale díky širokému portfoliu šlo toto přání splnit „do posledního kabelu“, stejně jako požadavek na vytvoření přípravy pro nabíjení elektroaut. Hala je obložena pláštěm z trapézového plechu a designově zapadá do okolní výstavby.

Až to klimatické podmínky umožní, stavaři ještě položí finální asfaltové povrchy, aby se mohl investor přestěhovat a z kraje jara nové prostory otevřít.

Foto: archiv SYNER, s.r.o.