24.6. 2024     Liberec

Nový Perštýn se rozrůstá o další byty, ty první jsou teď k mání výhodněji

Rezidenční projekt Nový Perštýn v Liberci vstoupil do své druhé fáze. V plném proudu je stavba Vilaparku Horizont a developer už spustil i předprodej bytů. První zájemci tak mohou získat nové bydlení za zvýhodněných podmínek. Byty mají být dokončeny v roce 2026.

Bydlení na dobré adrese
 
Nový Perštýn je fascinující lokalita s bohatou historií. Je také opředen různými legendami a pověstmi. Některé z nich se týkají tajných podzemních chodeb, jiné třeba pokladu. Pravým pokladem jsou ale možnosti, které Nový Perštýn nabízí pro moderní život. Také druhá fáze projektu, Vilapark Horizont, totiž nabízí moderní městské bydlení s občanskou vybaveností, blízko historického centra Liberce, s výbornou dostupností veřejnou i individuální dopravou.
 
V Praze jste do hodiny, kousek je to i do Drážďan
 
Ulice Na Perštýně s původními kovárnami a zájezdními hostinci, umístěná v jižní části Liberce, tvořila odjakživa obchodní tepnu, která procházela celým městem, než zamířila směrem k Frýdlantu v Čechách. Blízkost Nového Perštýna hlavnímu silničnímu přístupu do Liberce je zachována dodnes – díky okamžité dostupnosti dálnice D10 je možné dojet z Nového Perštýna do Prahy za méně než hodinu, hodinu a půl je to potom do Drážďan.
 
Panoramata na dlani: Liberec, Ještědské pohoří, Jizerské i Lužické hory
 
Vilapark Horizont, jako druhá fáze projektu, se vyznačuje komornější atmosférou a slibuje více soukromí, klidu a zeleně. Šest solitérních věží se dvěma společnými jednopodlažními suterény je situováno do pozvolna stoupajícího terénu, a to do nejvyšší elevace nové čtvrti, což zajistí jedinečný výhled z každého bytu. Prostor mezi objekty je vyplněn travnatými plochami a okrasnou zelení. Obyvatelé prvních podlaží budou mít navíc k dispozici soukromé předzahrádky.
 
Podle ředitele projektu Nový Perštýn, Martina Kubišty, je Vilapark Horizont koncipován tak, aby poskytoval ten nejvyšší standard bydlení, a to jak díky unikátní pozici domů nad úrovní okolní zástavy, tak jejich orientací směrem k unikátním výhledům na město, či na horizonty horských hřbetů kolem Liberce. „Jsou úchvatné v létě či zimě, a to v pětiminutové docházkové vzdálenosti od centra samotného. V tuto chvíli není v Liberci jiná moderní bytová stavba, která by v sobě tyto parametry kombinovala tak zdařile jako Vilapark Horizont – a do spuštění další fáze našeho developmentu to tak i zůstane,“ dodává Martin Kubišta.
Geografické umístění a velikost, společně s kulturní spřízněností dodává Liberci jistou podobnost s rakouským Innsbruckem či italským Bolzanem. Právem byla tedy tato města pro autory projektu Nový Perštýn inspirací, jak lze ještě více oživit vlastní centrum města, přestože to liberecké má už samo o sobě obrovský potenciál.
 
Domy jinak – architekti mysleli na všechno
 
Architektonické a urbanistické pojetí Vilaparku Horizont, pocházející z pera pražských architektů ze studia DOMYJINAK, klade důraz na soukromí a pohodlí budoucích obyvatel. Bytové jednotky mají promyšlené dispozice, orientace domu, společné prostory a přístup do nich jsou navrženy tak, aby zajišťovaly spokojený a komfortní život.
 
Každý byt má vlastní parkovací stání v podzemních garážích a praktickou sklepní kóji. Důraz byl také kladen na energetickou úspornost a nízké provozní náklady. Bytům dominují velkoformátová okna, nebránící výhledu na panorama města, Ještědského pohoří, a Jizerských a Lužických hor, a budou v rámci vysokého standardu dokončení vybaveny mimo jiné i podlahovým topením, což přispívá k příjemné atmosféře, vzdušné dispozici všech místností, a efektivnímu využití energie a regulaci spotřeby. Největší byty jsou standardně vybaveny i klimatizací.
 
Zkušení developeři i stavitelé
 
Investorem projektu Nový Perštýn je společnost LIC, člen holdingu LIF GROUP, působícím na českém trhu od roku 1991. Vedle investiční a developerské činnosti se LIF GROUP profiluje i v oborech pivovarnictví, strojírenství, finančních služeb a správy vlastních nemovitostí. V rámci rozvoje území Nového Perštýna má za sebou investor již úspěšnou realizaci první fáze projektu, a to bytových domů Rezidence Kaskády, s celkem 104 bytovými a dvěma nebytovými jednotkami, dokončenými na přelomu let 2023 a 2024 – nyní již předány a zabydleny novými vlastníky bytů. Stavební práce prováděla v roli generálního dodavatele společnost SYNER, financování zajistila Česká spořitelna – s ohledem na hladkou a úspěšnou realizaci úvodní fáze je tato konfigurace stavitele a financující banky zachována i pro další fázi Nového Perštýna, bytových domů Vilapark Horizont.
 
Zdroj: udalostiplus.cz