31.7. 2014     Třinec

Nejmodernější multifunkční halou je Werk aréna

Nová třinecká Werk aréna zahájila poslední červencový den zkušební provoz. Nejnovější tuzemská hala vyrostla na zelené louce na ploše 4 hektarů, stavba trvala 22 měsíců a přišla na zhruba 700 milionů korun. Zkušený dodavatel arén, liberecká společnost SYNER, Werk arénu úspěšně zkolaudovala a předala ke zkušebnímu provozu. A jeho start byl ostrý, hned první den provozu zde přátelské utkání sehrály kluby HC Oceláři Třinec a Bílí Tygři Liberec.

Multifunkční hala, která bude slavnostně otevřena až 5. září, kdy se v ní uskuteční tradiční třinecká událost „Královna Ocel“, disponuje kapacitou hlediště pro 5 200 diváků,  nabízí moderní zázemí pro sportovce, nezbytné prostory pro divácký servis (bufety, sociální zařízení), obchody, kanceláře, VIP prostory a klubovou restauraci s výhledem na ledovou plochu, zázemí pro média, související provozní a technické zázemí apod. Instalovaná zvukotechnika je na úrovni koncertních síní, tzv. 3D mapping ledu umožní promítání plastických obrázků přímo na led.

Nedílnou součástí projektu bylo vybudování příjezdové komunikace a parkovišť s kapacitou 580 stání. Odpovídající komfort ve Werk aréně nalezenou kromě sportovců také diváci, včetně rodin s dětmi. Projekt pamatuje také na imobilní návštěvníky. Pro ně je k dispozici ezbariérový vstup, sociální zařízení a plocha v hledišti.