28.11. 2019     Jablonné v Podještědí

Jablonným v Podještědí projedou řidiči bez omezení, průtah městem je dokončen

Dnes byla slavnostně otevřena nová silnice II/270 v Jablonném v Podještědí. Stavba měla dva investory – Liberecký kraj a město Jablonné v Podještědí, zhotovitelem byla stavební společnost SYNER. Celkové náklady dosáhly částky více než 53 milionu korun, z nich 15,7 milionu korun zaplatilo město, kraj investoval osm milionů korun a na zbytek využil dotací z evropských fondů.

„Rekonstrukce silnice začala již v září roku 2017 a já jsem rád, že se nám ji konečně podařilo dokončit. Během této náročné stavby jsme se navíc dozvěděli leccos o historii našeho regionu, protože její součástí byl i archeologický průzkum vedený panem Brestovanským, který přinesl pozoruhodné objevy,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Hlavním cílem projektu byla rekonstrukce průtahu městem silnice II/270. Stavba začíná za mostem přes Panenský potok a končí před železničním přejezdem v ulici Lužická. Součástí stavby byla i úprava parkovacích pruhů, přechodů pro chodce a míst pro přecházení včetně komunikací pro pěší. „V Jablonném jsme nakonec kvůli archeologickým průzkumům a nálezům, sanaci podloží a předložce sítí strávili tři stavební sezóny. Práce i kvůli zajištění průjezdnosti města a přístupů do objektů probíhaly po úsecích. Celkem je nově zhotoveno přes 1200 metrů komunikací a předlážděno náměstí o ploše 1700 čtverečních metrů. Věřím, že komfort ocení jak řidiči, tak chodci, pro jejichž zvýšení bezpečnosti přibyly osvětlené přechody,“ uvedl Lukáš Urban, zástupce stavební společnosti SYNER.

Zároveň došlo k rekonstrukci veřejného osvětlení podél místní komunikace, úpravě stávajícího odvodnění i dopravního značení.