15.10. 2020     Praha

Dva tituly Stavba roku pro SYNER

Prestižní soutěžní přehlídka Stavba roku 2020 zná své vítěze. Na letošním už 28. ročníku bylo uděleno celkem osm titulů, z nich dva putují ke stavařům společnosti SYNER a to za bytový projekt Rezidence Park Masarykova v Liberci a pražské O2 universum – dostavbu malé haly O2 areny na konferenční centrum. V sektoru stavitelství a architektury je udílení cen za stavbu roku nejvýznamnější akcí. V návaznosti na aktuální situaci však letos organizátoři vítěze vyhlásili prostřednictvím unikátních filmových dokumentů a navíc virtuálně.

„Ve 28. ročníku soutěžní přehlídky bylo možné se opět seznámit nejen s autory jednotlivých staveb, ale také s projektanty, stavebními firmami a všemi, kdo připravili kompletní projektové dokumentace a kdo realizovali jednotlivé stavby a stavební díla. Vyhlášení titulů je vrcholem ocenění a seznámení se s jejich, mnohdy několikaletou, prací a úsilím,“ sdělil architekt Jan Fibiger, předseda rady programu a předseda správní rady Nadace ABF.

Kvůli letošnímu rekordnímu počtu 84 přihlášených projektů porota do užšího kola poslala 24 staveb a z nich vybrala osm, které získaly hlavní cenu. „Nesmírně si vážíme obou titulů. Bytová Rezidence Park Masarykova je krásný komplex pojatý formou zahradního města a situovaný do jedinečné lokality. Navíc jsme jej realizovali jak dodavatelsky, tak v rámci skupiny SYNER Group i z pozice developera. Víceúčelové O2 Universum je zase špičkové multifunkční centrum s nejnovějšími technologiemi,“ shrnul radost z ocenění jednatel SYNER Robert Špott.

Držitelé titulů v letošním roce poprvé v historii soutěže získávají unikátní symbolické křišťálové ocenění, které má podobu razítka v designu Ronyho Plesla. Razítko symbolicky představuje to poslední a zcela výjimečné „razítko“ v procesu celé realizace stavby.

video zde