4.3. 2020     Praha

DPP zrekonstruuje vestibul stanice metra Anděl – Na Knížecí

V těchto dnech podepsal smlouvu se společností „Eskalátory Anděl/Na Knížecí – HOCHTIEF CZ – SYNER", která zvítězila v otevřené veřejné zakázce na zhotovitele. Stavební práce na opravě vestibulu se rozeběhnou letos na podzim poté, co bude dokončena rekonstrukce tramvajové trati v Nádražní ulici, kterou DPP zahájí za 10 dnů.

V rámci modernizace vestibulu DPP zrekonstruuje výstupy do uliční úrovně, vymění původní podhledy, osvětlení či eskalátory za nové. Revitalizace bude probíhat devět měsíců. Předpokládané stavební náklady na tuto investiční akci jsou cca 249 milionů Kč.

DPP v rámci této investiční akce zmodernizuje veřejný prostor vestibulu, podchodu a eskalátorového tunelu, dále napínací komoru, technické a kabelové prostory, strojovnu, výstupy do uliční úrovně a zrekonstruuje stávající nákladní výtah. Díky revitalizaci vzniknou i nové místnosti jako např. rozvodna osvětlení či sklad náhradních dílů pro eskalátory.

Výstup Na Knížecí ze stanice metra Anděl bude po celou dobu modernizace vestibulu uzavřen. Cestujícím bude sloužit výstup na opačné straně stanice Anděl, tj. do Nádražní resp. Plzeňské ulice, který DPP zrekonstruoval v letech 2017 a 2018.

Zdroj: prahapress.cz