26.11. 2020     Brno

Do bytových domů Vojtova se stěhují první nájemci

Letošní Vánoce oslaví skoro 120 domácností v novém bydlení. Jeden z největších developerských projektů Města Brna za více než půl miliardy korun – bytové domy Vojtova – je dokončen a zkolaudován.

Sdružení dodavatelů, jehož členem byla společnost SYNER, na výstavbě pracovalo od července 2018. Výsledkem jsou dva bytové domy, každý je tvořený skupinou čtyř čtyřpodlažních bloků s vnitřním atriem a společným přízemím a suterénem, kde se nacházejí parkovací místa, sklepy a technické zázemí domu.

Kromě městských nájemních domů s malometrážními byty určenými pro seniory 65+ a startovacími byty pro mladé rodiny zde vznikl prostor pro pobočku knihovny a veřejně přístupný park. „V novostavbách je k dispozici 116 bytů, z nichž 30 nabídne město mladým párům a rodinám za zvýhodněných podmínek jako startovací bydlení a zbylé budou sloužit převážně jako byty s pečovatelskou službou. Vedle toho to vznikly i prostory občanské vybavenosti. Bude tu sídlit Pečovatelská služba, kulturně vzdělávací středisko, pobočka Knihovny Jiřího Mahena, dále tu bude také kavárna a veřejné WC,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast bydlení Jiří Oliva. „Veškeré prostory v domě a 14 bytů jsou bezbariérové. Byty různých velikostí jsou vybaveny vzduchotechnickým větráním s rekuperací, některé mají balkony nebo terasy. Vnitřní klima v bytech udržuje v letním období vnější zastínění oken,“ doplnil architekt Martin Rudiš.

Foto: Aleš Motejl