29.7. 2022     Sokolov

BMW otevřelo první část sokolovského polygonu, dokončí ho příští rok

Na sokolovském polygonu automobilky BMW, která na něm chce testovat autonomní řízení, jsou v provozu první dva traťové úseky. Areál o rozloze přes 90 tisíc m2 je prvním testovacím polygonem BMW ve střední Evropě.

BMW Group Future Mobility Centre (Centrum mobility budoucnosti skupiny BMW) – tak zní celý název prvního vývojového centra značky ve střední Evropě nedaleko Sokolova.

„Díky předčasnému zprovoznění dvou traťových úseků pro přípravu na oficiální zahájení testování automobilů v Sokolově již nyní zkoušíme nové asistenční systémy z hlediska bezpečnosti a současně postupujeme ve vývoji dalších testovacích scénářů.

Od poloviny roku 2023 bude nové testovací centrum v České republice fungovat spolu se stávajícími testovacími centry BMW Group v Aschheimu u Mnichova, Miramasu ve Francii a Arjeplogu ve Švédsku,“ říká Andreas Heb, projektový manažer BMW Group odpovědný za testovací centrum v Sokolově.

Areál bude mít rozlohu zhruba 90 tisíc m2 a je navržen tak, aby v něm bylo možné mimo jiné provádět homologace vozidel.

Bude mít tři oddělené rozjezdové dráhy a umožní testování asistenčních systémů, nouzových manévrů i prověřování chování vozů v situacích s příčným provozem.

Součástí je také šestikilometrová maketa dálnice, kde budou výzkumníci testovat autonomní jízdu na dálničních nájezdech a sjezdech. Okruh nabízí kilometrovou rovinku i zatáčky a má i dopravní značení.

ZDROJ: novinky.cz

FOTO: BMW