11.4. 2015     Mladá Boleslav

Bazén přivítal první návštěvníky

Poprvé se dveře nového městského bazénu veřejnosti otevřely v sobotu 11.dubna. Lidé si mohli přijít prohlédnout interiéry budovy, která skrývá vyžití nejen pro všechny věkové skupiny lidí, celé rodiny, ale i sportovce. Dnu otevřených dveří předcházelo slavnostní přestřižení pásky: toho se ujali náměstci primátora Michal Kopal, Daniel Marek a Jiří Bouška, dále primátor města Mladá Boleslav Raduan Nwelati, za zhotovitele stavby Robert Špott, výkonný ředitel společnosti SYNER, ředitel Úřadu Regionální rady Střední Čechy Václav Chytil a Mojmír Urbánek z firmy Sportakcent. Na nový bazén se přišlo podívat více než tři tisíce lidí, další stovky se pak podívaly na kulturní program před budovou bazénu.

„Tento den je pro mne velký, protože se splnil jeden z našich hlavních cílů. Musím říci, že se nám – tedy celému týmu na radnici – podařilo během osmi a půl let Mladou Boleslav proměnit v město, které není šedivé a nudné. Myslím si, že ohlasy od občanů nám dávají za pravdu. Venkovní koupaliště jsme otevřeli v roce 2008 a bohužel jsme museli čekat až do roku 2015 na otevření nového bazénu. Bylo to hodně práce a proto bych chtěl poděkovat všem, kteří se na tom podíleli. Věřím, že se bude tento nový areál všem líbit a že bude sloužit nejen obyvatelům Mladé Boleslavi ale i lidem z širokého okolí,“ řekl primátor města Raduan Nwelati.

„Jsem moc rád, že naše firma mohla realizovat zrovna tuto zakázku – je pro nás významná svojí velikostí a typem stavby. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na stavbě podíleli. Největší poděkování ale patří panu primátorovi. Nezažil jsem moc zakázek, kde by sám pan primátor téměř řídil celou stavbu. Často sem chodil a kontroloval stav prací. Nechal tady kus svého srdce,“ řekl Robert Špott, výkonný ředitel společnosti SYNER.

Stavba, která byla spolufinancována Regionálním operačním programem, byla vysoutěžena za necelých 250 milionů. Nový krytý bazén nabízí občanům Mladé Boleslavi dobré podmínky pro rekreační vyžití. Jeho součástí je sportovní 25metrový bazén s šesti plaveckými dráhami, dále rekreační část s dvěma bazény pro děti, rekreačním bazénem s atrakcemi, s toboganem, skluzavkou i prostorem pro odpočinek s lehátky. Součástí areálu je také wellness a dostatečné možnosti občerstvení. Nechybí zázemí pro plavecký oddíl, který zde bude moci pořádat i plavecké závody. Kolem areálu je k dispozici i zhruba 120 parkovacích míst včetně zastávky pro autobusy.

Na den otevřených dveří dorazilo v sobotu více než tři tisíce lidí. Další stovky se přišly podívat na kulturní program, který se konal před budovou nového městského krytého bazénu. Na programu byla módní přehlídka plavek, celý den zpíval Těžkej pokondr a připravena byla řada soutěží o vstupenky do nového bazénu. Lidé mohli využít řady stánků s občerstvením nebo nově otevřené restaurace a baru na terase bazénu.